AMŽINAI BESIKEIČIANTIS VILNIUS

Nuo namų paieškos beglobiam gyvūnui iki pasirengimo vienai didžiausių švenčių Lietuvos istorijoje – kiekvienas žingsnis itin svarbus amžinai besikeičiančiame Vilniuje.

Šios pergalės akimirkos, ar jos būtų didelės, ar mažos, suvienija mūsų bendruomenę dar tvirčiau nei anksčiau!

SĖKMINGAS NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS

NATO viršūnių susitikimo metu stengėmės užsienio svečiams geriausiai pristatyti sostinę. Taip pat siekėme išreikšti solidarumą ir viltį, kad Ukraina galėtų tapti 33–ąja aljanso nare.

Norėdami išreikšti mūsų didelį palaikymą Ukrainai:

  • NATO viršūnių susitikimo proga papuošėme sostinę 3,8 tūkst. aljanso vėliavėlių.
  • Ukrainos ir NATO spalvomis apšvietėme Vilniaus televizijos bokštą bei tiltus.
  • Iki 2023 m. liepos mėn. spėjome atnaujinti daugiau kaip 22 km gatvių atkarpų įvairiose miesto vietose.
  • Parodėme didžiulį palaikymą Ukrainai, siekiančiai tapti NATO nare.
  • Pasodinome daugiau kaip 1,5 tūkst. kv. m daugiamečių gėlynų, iš kurių gausiausiai – mėlynos ir geltonos spalvų žiedų.

NATO viršūnių susitikimo metu užsienio žiniasklaidoje Vilnius buvo paminėtas daugiau nei 100 tūkst. kartų!

LAIMĖTA BYLA PRIEŠ „VEOLIA“

Vilnius laimėjo tarptautinio arbitražo byloje prieš „Veolia“ ir „Vilniaus energiją“ – priteista daugiau nei 83 mln. eurų vertės turto ir lėšų.

Atgautos lėšos labai reikalingos centralizuotų šilumos tinklų ir šilumos gamybos įrenginių, kurie buvo apleisti per nuomos „Vilniaus energijai“ laikotarpį, modernizavimui ir šilumos kainų mažinimo strategijai ilguoju periodu.

DAR DAUGIAU TVARKOS MIESTE

Siekiant užtikrinti saugų eismą, pernai daug dėmesio skyrėme neeksploatuojamų ar eismą trikdančių transporto priemonių mažinimui:

3 – kone tiek tūkst. transporto priemonių, kėlusių pavojų eismui, buvo priverstinai nuvežtos.

2,5 – dėl tiek tūkst. ir daugiau neeksploatuojamų automobilių – atliktos administracinių nusižengimų teisenos procedūros.

64 – tiek išvežtų iš kiemų ir kitų bendrojo naudojimo vietų ir dėl kurių vykdomos pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūros.

62 – utilizuotos.

VILNIUS – GERIAUSIŲ PASAULIO MIESTŲ ŠIMTUKE

Pasaulinės rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ reitinge Vilnius pripažintas vienu iš 100 geriausių miestų visame pasaulyje. Sudarydama šį reitingą bendrovė vertino viso pasaulio didmiesčių turizmo, tvarumo ir ekonominius rodiklius.

„IH VILNIUS“ VEIKIA JAU METUS

Sostinėje apsigyvenusiems žmonėms iš užsienio pagalbą ir informaciją teikianti platforma „IH Vilnius“ per metus aptarnavo virš 16 tūkst. klientų!

Kartu pristatyti ir nemokami lietuvių kalbos kursai, kuriuos sėkmingai baigė jau daugiau kaip 200 užsieniečių.

Integraciją skatinančiame renginyje „Vilnius is my city“ dalyvavo per 2 tūkst. užsieniečių – jiems pristatėme darbo ir verslo sostinėje galimybes, padėjome susipažinti ir užmegzti naudingų kontaktų.

MIESTAS, ATVIRAS VISIEMS

Vasarą sostinėje vyko „Vilnius Pride 2023“ eitynės, kuriose dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių.

SENAMIESTIS NUSIDAŽĖ ŠALTIBARŠČIŲ SPALVA

Vilniuje surengtas pirmasis „Pink Soup Fest“ (liet. „šaltibarščių festivalis“), kuris tapo puikia proga paragauti, prisiminti ir naujai pažvelgti į miesto gastronominį paveldą.

JOKIO SOVIETINIO KVAPO MIESTE

Vilnius jau baigia nusikratyti kūjį ir pjautuvą menančios ideologijos įspaudų – mieste nebelieka sovietinių atminimo lentų, nukeliami paminklai, keičiami mokyklų, skverų ir gatvių pavadinimai.

PUIKIAI PAŽĮSTAMOS VIETOS – NAUJI VARDAI

Iki šiol bevardžiam skverui Senamiestyje šalia Aušros vartų gatvės suteikėme Šventojo Juozapato vardą. Vilniaus Bernardinų sode esantys bevardžiai takai nuo šiol vadinsis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų vardais, tarp jų – 11 moterų.