SAUGESNIAM IR PATOGESNIAM JUDĖJIMUI

Nesvarbu, ar norite automobiliu ar autobusu nuvykti iš taško A į tašką B, pavaikštinėti po sostinės gatves ar elektriniu paspirtuku keliaujate darbo reikalais, tai darykite dar saugiau ir patogiau.

Vilnius rūpinasi, kad gatvėse būtų lengva judėti visiems.

REKORDINIAI GATVIŲ ATNAUJINIMO DARBAI

105,6 – tiek kilometrų gatvių Vilniuje atnaujinome pernai. Tai net 3 kartus didesnis gatvių ilgis nei 2022 m.

2023 m. taip pat:

11 – tiek kilometrų dviračių takų įrengėme

11 – tiek kilometrų žvyrkelių išasfaltavome.

18 – tiek pėsčiųjų perėjų įrengėme arba rekonstravome.

62 – tiek kilometrų šaligatvių suremontavome arba įrengėme.

740 – tiek kvadratinių metrų tašyto bei lauko akmens dangų atnaujinome.

ATNAUJINTOS VIEŠOJO TRANSPORTO EISMO JUOSTOS

Sklandesniam viešojo transporto judėjimui probleminėse miesto vietose praplatinome 1,85 km gatvių.

MAŽĖJA VIEŠOJO TRANSPORTO VĖLAVIMAI

6 sankryžose įdiegtos šviesoforų sekcijos, iš kurių 2 sekcijos viešajam transportui suteikia prioritetą pirmam išvažiuoti iš sankryžos, o likusios – suteikia daugiau leidžiamo signalo laiko viešajam transportui, nebloginant eismo situacijos kitiems eismo dalyviams. Atkarpose, kuriose yra specialūs šviesoforai, vėlavimai vidutiniškai sumažėjo apie 12 proc.

DVIRAČIAI NAUJOSE SAUGYKLOSE, NE LAIPTINĖSE

Šalia daugiabučių įrengėme 18 dviračiams ir paspirtukams skirtų saugyklų, kurios padės atlaisvinti siauras vilniečių laiptines ir balkonus.

REKORDINIS PASITENKINIMAS VIEŠUOJU TRANSPORTU

8,65 iš 10 – tokiu balu vilniečiai įvertino pasitenkinimą sostinės viešuoju transportu. Prie to prisidėjo pernai įgyvendintas projektas – šiuolaikinė elektroninio bilieto sistema bei naujos švieslentės, informuojančios apie viešojo transporto judėjimą realiu laiku.

BEVEIK ŠIMTAS NAUJŲ TROLEIBUSŲ

Pasirašėme sutartis dėl 91 naujo troleibuso įsigijimo. Pirmieji šiuolaikiški ir žmonėms su negalia pritaikyti troleibusai į Vilniaus gatves išriedės vasaros pabaigoje.

DĖMESYS AUTOBUSŲ PARKAMS

Susisiekimo gerinimui ir dažnesniam viešojo transporto važinėjimui užtikrinti, projektuojame naujus autobusų parkus. Tęsiami darbai naujo autobusų parko Liepkalnyje statyboms, pradėtas rengti Viršuliškių troleibusų parko projektas.

ATIDARYTAS JUDU EISMO VALDYMO CENTRAS

Atnaujinome JUDU eismo valdymo centrą – tai leidžia dar efektyviau stebėti viešojo transporto punktualumą, užtikrinti sklandų transporto judėjimą.

VIENAS BILIETAS – MILIJONAS GALIMYBIŲ!

51 tūkst. – tiek pernai buvo įsigyta jungtinių traukinio ir Vilniaus miesto viešojo transporto bilietų.

Į GATVES IŠVAŽIAVO E. KONTROLĖS AUTOMOBILIS

Tai specialia modernia įranga aprūpintas elektromobilis, kuris automatiškai fiksuoja automobilių valstybinius numerius ir patikrina, ar vairuotojai apmokėjo automobilio parkavimą. Kartu pradėjo veikti ir atsinaujinusi JUDU savitarna, kurioje galite patikrinti, ar už parkavimą negavote „geltonojo lapelio“.

SPARTI ELEKTROMOBILIŲ STOTELIŲ PLĖTRA

Toliau įrenginėjame stacionarių bei švietimo stulpuose integruotų elektromobilių įkrovimo stoteles. Viso mieste jau veikia 27 stacionarios ir 48 apšvietimo stulpų stotelės. Šiemet planuojama įrengti dar 300 stotelių krovimo vietų.

ĮVESTI NAUJI ELEKTRINIŲ PASPIRTUKŲ APRIBOJIMAI

Siekiant daugiau tvarkos ir saugumo gatvėse, įvestas el. paspirtukų ir dviračių eismo draudimas judriausiose turistinėse gatvėse: Vilniaus, Pilies ir Savičiaus g.

Taip pat sostinės centre dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys vairuotojai nuomojamus paspirtukus gali palikti tik specialiose stovėjimo vietose.

STARTAVO SOSTINĖS SKRYDŽIŲ SKATINIMO PROGRAMA

Nuo 2024 m. finansuojamos rinkodaros priemonės verslui ir atvykstamajam turizmui svarbiems skrydžiams populiarinti.

Programos tikslas – paskatinti šių susisiekimo maršrutų paklausą, pritraukti daugiau keliautojų ir investuotojų iš užsienio valstybių bei efektyviai išnaudoti Vilniaus turizmo ir ekonomikos potencialą.