SVEIKATA ŠVYTINTIS VILNIUS

Sveikata – brangiausias kiekvieno turtas. Įvairiomis priemonėmis stiprinome vilniečių fizinę ir psichikos sveikatą, plėtėme infrastruktūrą, teikėme paramas gydytojų atlyginimams.

Ir toliau tęsime rūpestį gyventojų sveikata!

1,4 MLN. EUR – DARBO UŽMOKESČIO DIDINIMUI PALAIKOMOJO GYDYMO IR SLAUGOS LIGONINIŲ DARBUOTOJAMS

Finansavome Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžių palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų darbuotojų, tiesiogiai teikiančių asmens sveikatos priežiūros paslaugas, darbo užmokesčio didinimą. Dėl to kai kuriose ligoninėse darbo užmokesčio pastovioji dalis išaugo net 35 proc.!

Skirta suma DU didinimui | tūkst. Eur

PRADĖTAS STATYTI NAUJAS KLINIKINĖS LIGONINĖS KORPUSAS

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės priestate veiks hemodializės ir reanimacijos, intensyvios terapijos skyriai. Tai leis priimti dar daugiau pacientų, atlikti didesnį skaičių operacijų bei užtikrinti paslaugų kokybę dirbant naujausiomis technologijomis aprūpintuose skyriuose.

ĮKURTI 5 SVEIKATOS CENTRAI

  • Antakalnio sveikatos centras
  • Centro sveikatos centras
  • Karoliniškių sveikatos centras
  • Naujosios Vilnios sveikatos centras
  • Šeškinės sveikatos centras

Šie centrai bendradarbiauja beveik su visomis mieste veikiančiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Kurdami tokį tinklą mieste efektyviau investuosime į modernias paslaugas bei sieksime sveikatos priežiūros paslaugas suteikti greičiau ir efektyviau.

SALININKŲ GYVENTOJAMS PASTATYTA NAUJA KLINIKA

Pernai duris atvėrė naujai pastatyta moderni Naujosios Vilnios poliklinikos Salininkų klinika. Joje paslaugas teikia šeimos gydytojų komandos, odontologai ir kt. Ateityje paslaugas teiks dar daugiau gydytojų specialistų.

DAUGIAU NEI 9 MLN. EUR – SVEIKATOS INVESTICINIAMS PROJEKTAMS

Siekiant gerinti gyventojų sveikatos priežiūros prieinamumą ir kokybę, gerinama infrastruktūra.

Paraleliai inicijuoti du investiciniai projektai, siekiant stiprinti šeimos gydytojo instituciją: Karoliniškių poliklinikos Pilaitės filialo plėtra (priestato statyba) bei patalpų Kauno g. 3 rekonstrukcija šiose patalpose įsteigiant Centro poliklinikos filialą.

PATVIRTINTA ILGALAIKĖ MIESTO STRATEGIJA PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO IR PLATINIMO PREVENCIJAI

Strategijoje orientuojamasi į mokslo įrodymais ir gerąja kitų šalių patirtimi pagrįstų prevencijos priemonių įgyvendinimą ne tik jaunimui, bet ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams, pedagogams, skirtingų sričių specialistams, nepaliekant nuošalyje mokyklų bei bendruomenių infrastruktūrai reikšmingų sprendimų. Iki šiol nekoordinuotai vykdomi prevenciniai veiksmai bus planuojami, diegiami ir stebimi nuosekliai, skiriant tikslinį finansavimą bei užtikrinant visų dirbančių šioje srityje bendradarbiavimą.

VAIKAMS IR JAUNIMUI – NEMOKAMOS SVEIKATOS KONSULTACIJOS

Sostinėje jau veikia 5 vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetai. Juose galima nemokamai, anonimiškai ir be išankstinės registracijos gauti profesionalią pagalbą ir konsultacijas fizinės, psichikos, lytinės ir reprodukcinės sveikatos klausimais, gauti patarimų sveikos gyvensenos temomis. Daugiau apie kabinetus sužinokite: jaunimosveikata.lt

Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojams bei savivaldybei pavaldžių įstaigų aktyvaus gydymo slaugytojams ir padėjėjams kompensavome viešojo transporto išlaidas.

Beveik 2 tūkst. – tiek vilniečio kortelių ir metinių viešojo transporto bilietų įsigyta pernai!

SUKURTA INFORMACINĖ SISTEMA MOKYKLOMS „SVEIKATINGUMO PASAS“

Siekiant realiu laiku stebėti susistemintus vaikų sveikatos ir ugdymo įstaigų aplinkos rodiklius bei laiku reaguoti į unikalius mokinių sveikatos ir ugdymo įstaigų poreikius, buvo sukurta ir pradėta naudoti inovatyvi informacinė sistema „Sveikatingumo pasas“.

Tai vienas pirmųjų „GovTech“ laboratorijoje pradėtų vystyti projektų, siekiant bendro startuolių ir viešojo sektoriaus darbuotojų susivienijimo dėl inovacijų diegimo.

VINGIO PARKO ESTRADOJE ATVERTOS NAUJOS „VILNIUS SVEIKIAU“ PATALPOS

Šia proga turėjome net savaitės trukmės atidarymo šventę. Jos metu buvo aptariamos vilniečių sveikatai ir gerai savijautai aktualios temos, pristatant organizacijos vykdomas ir miestiečiams nemokamai teikiamas sveikatos stiprinimo veiklas.