DAR AKTYVESNIS VILNIUS

Aktyvesnis Vilnius yra sveikesnis Vilnius, todėl nuolat skiriame daug dėmesio renginiams ir projektams, susijusiems su aktyviu laisvalaikiu, kuriame naują sporto infrastruktūrą bendruomenėms, atnaujiname bei prižiūrime mokyklų aikštynus ir dedame pastangas, kad į sporto veiklas įsitraukti galėtų visi vilniečiai.

Apžvelkime, kokius pokyčius pavyko įgyvendinti, kad vilniečius skatintume gyventi sveikiau ir aktyviau.

ATNAUJINOME 20 SPORTO AIKŠTYNŲ PRIE UGDYMO ĮSTAIGŲ

Sporto aikštynų remonto projektų įgyvendinimui skirta daugiau nei 7 mln. eurų: įrengtos dirbtinės futbolo dangos ir universalios krepšinio, tinklinio aikštelės, atnaujinta aikštynų bėgimo takų danga, sumontuotos kamuolių gaudyklės, įrengtos daugiafunkcių lauko gimnastikos ir treniruoklių zonos.

Po darbo valandų aikštynais gali naudotis visi vilniečiai: https:/active.vilnius.lt/

SPORTO AIKŠTYNAI MAŽIESIEMS VILNIEČIAMS

Pernai 11-oje sostinės darželių įrengėme universalias lauko sporto aikšteles, kuriose mažieji galės aktyviai leisti laiką ištisus metus.

INVESTUOJAME Į AKTYVESNĘ ATEITĮ

  • Rekonstruojame Žirmūnų baseiną – tam skiriame 5,8 mln. Eur.
  • Uždegėme „žalią šviesą“ naujo baseino Pilaitėje statyboms.
  • Išrinkome, kaip atrodys irklavimo bazė Žirmūnuose.

NAUJOS EKSTREMALAUS SPORTO AIKŠTELĖS

Trakų Vokėje bei Šeškinėje įrengėme ekstremalaus sporto parkus, o 2024 m. visų riedutininkų, riedlentininkų ir dviratininkų lauks naujos sporto erdvės Fabijoniškėse bei Viršuliškėse – darbai jau pradėti!

VILNIEČIŲ LAUKIAMI PILNŲ MATMENŲ FUTBOLO AIKŠTYNAI – JAU PAKELIUI

Pradėjome Mykolo Biržiškos ir Žirmūnų gimnazijų sporto aikštynų atnaujinimo darbus – profesionalių matmenų futbolo aikščių dirbtinės žolės danga atitiks „FIFA Quality“ standarto reikalavimus!

Dėl šildomos dangos pilnų matmenų futbolo aikštyne Mykolo Biržiškos gimnazijoje sporto sezonas galės trukti visus metus, o Žirmūnų gimnazijos aikštynas vėliau bus uždengtas pripučiamu kupolu.

PROGRESAS LENGVOSIOS ATLETIKOS MANIEŽO STATYBOSE

Gautas leidimas Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo statyboms. Dviejų aukštų pastate įsikurs apšilimo erdvės, tolimojo metimo, rutulio stūmimo, bėgimo ir šuolių sektoriai, bus įrengta ir sporto salė, skirta treniruotis aukšto meistriškumo atletams ir mėgėjams.

Maniežas taps viena svarbiausių miesto sporto bazių tiek dėl savo modernaus išdėstymo, tiek dėl patogios vietos mieste!

SPORTINĖMS VEIKLOMS IR PROJEKTAMS – 1 MLN. EUR

Beveik 200 sporto renginių organizatorių ir įvairių veiklų rengėjų 2023 m. skirta
net 1 mln. Eur!

Parama leido kokybiškiau ir masiškiau organizuoti tradicinius sostinės sporto renginius bei įgyvendinti mažesnius, specializuotus projektus.

REMIAME SPORTO TALENTUS IR MECENATUS

Skatindami reprezentacinių sporto klubų ir kultūros įstaigų rėmimą, jų mecenatams skyrėme mokestines lengvatas. Praėjusiais metais taip pat patvirtinome tvarką, kuria jau nuo 2024 m. skiriame finansavimą gabiausiems sostinės jaunosios kartos atletams jų meistriškumui ugdyti.

DIDŽIAUSIA VANDENS SPORTO BAZĖ VILNIUJE

2023 m. pradžioje atidarytas Lazdynų daugiafunkcis kompleksas su olimpinio dydžio baseinu tapo nuolatine baze plaukikams, vandensvydžio komandoms ir kitiems sportininkams. Čia vykstančias vandens sporto šakų varžybas vienu metu gali stebėti iki 1,2 tūkst. žiūrovų!

FABIJONIŠKIŲ BASEINE – 100 PROC. UŽIMTUMAS

  • 2083 aktyvios narystės
  • 300 besitreniruojančių sportininkų
  • 360 plaukimo grupėse besimokančių vaikų
  • 72 plaukimo grupėse besimokantys suaugusieji
  • 15 suorganizuotų varžybų

PLAUKIMO PRADMENYS – 6,5 TŪKST. VILNIAUS MOKSLEIVIŲ

2023 m. plaukimo pradmenis gavo apie 6,5 tūkst. antrų klasių moksleivių iš 80 sostinės mokyklų. Vienu metu rūpinamės ir mokinių saugumu vandenyje bei sveikatingumu, ir auginame jaunus sportininkus!