VILNIUS – AMŽINAI JAUNAS IR ŽALIAS

Rūpinamės, kad sostinė ir toliau išliktų žalia, todėl pernai atlikta daugybė gerų pokyčių – kvietėme bendruomenes ir verslus kartu sodinti krūmus ir medžius, ėmėmės papildomų priemonių saugant brandžius, didžiulę vertę visuomenei kuriančius medžius, atidarėme Vilniaus japonišką sodą ir Gulbinų pakrantę.

Metus vainikavo svarbus darbų įvertinimas – Europos žaliosios sostinės 2025 m. titulas.

VILNIUS – EUROPOS ŽALIOJI SOSTINĖ 2025

Prestižiniame Europos Komisijos konkurse Vilnius laimėjo 2025 m. Europos žaliosios sostinės titulą!

Šis apdovanojimas – įrodymas, kad einame teisingu, žmogaus sveikatai bei gamtai draugišku keliu.

Iki 2030 m. siekiame tapti klimatui visiškai neutraliu miestu, kasmet skiriame vis daugiau dėmesio biologinės įvairovės puoselėjimui, klimato padarinių švelninimui, tvaresniam judumui ir efektyvesniam miesto gyvenimo valdymui.

VISI KARTU APSODINSIME VILNIŲ

Vilnius – žaliausia sostinė Europoje – visų vilniečių pastangomis tampa dar žalesnė!

 • Kasmet pavasarį ir rudenį vyksta masinės medžių ir krūmų sodinimo talkos.
 • Per šventes džiuginančios eglutės yra pasodinamos Kalėdų miške netoli Verkių rūmų – eglučių skaičius pasiekė 100.
 • Bendruomenėms kasmet dovanojame sodinukus daugiabučių kiemų apželdinimui – praėjusiais metais išdalinome 4,5 tūkst. krūmų ir 1,3 tūkst. medžių sodinukų.

ŽALIUOJANTIS VILNIUS

Didiname rūšių įvairovę – praėjusiais metais mieste sodinome 34 skirtingų rūšių medžius ir 36 skirtingų rūšių krūmus.

Nurodytais metais sostinėje pasodinti:

KIEKVIENAS MEDIS – BRANGUS

Praėjusiais metais tęsėme medžių inventorizaciją ir saugotinais paskelbėme daugiau nei 110 tūkst. medžių, kuriems priskirta didesnė atkuriamoji vertė.

Taip pat ėmėmės papildomų priemonių siekiant apsaugoti brandžius, didžiulę vertę visuomenei kuriančius medžius.

VIETOJ ŠALIGATVIŲ PLYTELIŲ – LAISVĖ MEDŽIAMS

Vykdant rekordinius gatvių tvarkymo darbus, atlaisvinome 2,4 tūkst. kv. m pertekline šaligatvių danga uždengtų medžių polajų.

TŪKSTANTIS NAUJŲ SUOLELIŲ VILNIEČIŲ PATOGUMUI

Kad Vilniuje būtų jaukiau, mieste įrengta net tūkstantis naujų suolelių. Dviejų rūšių – su atlošu ir be – suoleliai skirti kiekvieno vilniečio patogumui.

JAPONIŠKAS SODAS

Šnipiškėse įkūrėme japonišką sodą, kuriame vilniečiai ras viską, ko reikia ramiam popietės pasivaikščiojimui: nuo vaikų žaidimo aikštelės iki geriamojo vandens fontanėlių!

DAUGIAU ŽALIŲJŲ ERDVIŲ MIESTE

Naujas viešąsias erdves – skverus, aikštes ir parkus – Vilniuje kuriame bendruomenėms ir kartu su jomis. Praėjusiais metais suplanavome ir „uždegėme žalią šviesą“ net 11 naujų bei atgimstančių žaliųjų oazių mieste:

 • skveras Pilaitėje tarp I. Simonaitytės ir M. Jankaus g.;
 • žalioji erdvė šalia bažnyčios Grigiškėse, Kovo 11-osios g. 36;
 • erdvė Naujojoje Vilnioje ties Juodasis kelias g. 34;
 • Žemaitės skveras Naujamiestyje;
 • Viršuliškių skveras, Viršuliškių g. 34;
 • viešoji erdvė Lazdynuose tarp Erfurto ir Architektų g.;
 • erdvė Naujininkuose ties Dariaus ir Girėno g. 11;
 • Tremtinių skvero prieigos Naujojoje Vilnioje, Tremtinių g.;
 • Joensū skveras Karoliniškėse;
 • skveras Naujininkuose, Telšių g. 2;
 • sporto ir poilsio kompleksas Viršuliškėse, Viršuliškių g. 37.

NAUJA LAISVALAIKIO ERDVĖ PAŠILAIČIUOSE

Pašilaičiuose atidarėme Perkūno skverą, kuriame įrengtos krepšinio, futbolo aikštelės, lauko treniruokliai, amfiteatras, vaikų žaidimų aikštelė ir ramaus poilsio zona.

NERIES KRANTINIŲ POKYČIAI

Atnaujintos net 4-ios atkarpos dešiniojoje Neries krantinės pusėje. Čia lankytojų patogumui įrengti takai, terasos, atnaujinta aktyvaus laisvalaikio zona bei pasirūpinta papildomomis rampomis. Kairiojoje upės krantinėje, atkarpoje nuo brolių Vileišių skvero iki Žaliojo tilto, toliau tęsiami rekonstrukcijos darbai, leisiantys vilniečiams patogiau keliauti dviračių ir pėsčiųjų takais, naudotis rampomis bei terasomis.

GULBINŲ EŽERO PAKRANTĖ – ATVIRA KIEKVIENAM

Išsprendę Gulbinų kvartalo istoriją, vilniečių laisvalaikiui atvėrėme ežero pakrantę: nutiesėme naujus ir sutvarkėme esamus takus, sukūrėme poilsiavietę ir įrengėme grilio vietas su suoliukais.

TĘSIAMI TAURO KALNO PROJEKTO DARBAI

Planuojama kompleksiškai tvarkyti viešąją erdvę prie Tauro kalno parko, tokiu būdu teritoriją integruojant į dinamišką miesto gyvenimą. Numatoma sukurti vientisą žaliųjų erdvių jungtį, kuria iš Vingio parko būtų galima pasiekti senamiestį. Bus renovuojama senoji vaikų žaidimo aikštelė bei pastatoma nauja, įrengiamos ramaus poilsio ir sporto zonos su lauko treniruokliais, automobilių stovėjimo aikštelė. Tauro kalno šlaito centrinėje dalyje numatoma išsaugoti žiemos pramogų zoną, o centrinėje parko dalyje įrengti multifunkcinę veiklų erdvę, kurią šiltuoju metų laiku būtų galima naudoti kaip kiną po atviru dangumi.

DAUGIAU VIETŲ IŠKYLOMS

Net 10-yje sostinės seniūnijų įrengėme iškylų erdves su kepsninėmis ir stalais!

DIDĖJA LAUKO GERTUVIŲ SKAIČIUS

Aktyviai skatiname gyventojus vandenį gerti iš čiaupo arba lauko gertuvių. Praėjusiais metais pastarųjų skaičių mieste padidinome iki 41-os ir tai davė įspūdingų rezultatų:

 • Įvairiose miesto vietose vasarą išgerta daugiau kaip 3,8 mln. stiklinių vandens;
 • Per sezoną Vingio parke išgerto vandens skaičius mušė rekordus – net 1 mln. stiklinių;
 • Nepirkdami vandens buteliukų per trejus metus vilniečiai sutaupė 4,5 mln. Eur.

Apklausos parodė, kad net 70 proc. vilniečių vasarą gėrė vandenį iš čiaupo, o kas antras išeidamas iš namų su savimi nešėsi vandens gertuvę.

VANDENS KELIONĖS PAŽINIMO EKSKURSIJOS

2023 m. „Vilniaus vandenys“ tęsė kelerius metus trunkančią iniciatyvą – kvietė apsilankyti Antavilių ir Bernardinų vandenvietėse, Vilniaus nuotekų valykloje.

Daugiau kaip 15 tūkst. – tiek svečių sulaukėme pernai!

VILNIAUS PAPLŪDIMIAMS – TARPTAUTINIS PAPLŪDIMIŲ KOKYBĖS ŽENKLAS

Valakampių I-ajame, Žirmūnų ir Balsio ežero paplūdimiuose plevėsuoja mėlynos vėliavos – tai aukščiausias tarptautinis paplūdimių kokybės ženklas, atpažįstamas visame pasaulyje. Tai yra vieninteliai Lietuvoje gėlavandeniai paplūdimiai, įvertinti tokiu apdovanojimu.

Siekiant šio įvertinimo, Valakampių paplūdimys vasarą pasitiko gerokai pasikeitęs: sporto entuziastus džiugina naujai įrengta paplūdimio futbolo aikštelė, atnaujintos tinklinio ir krepšinio aikštelės, įrengtas geriamojo vandens šaltinis. Šiuo paplūdimiu gali mėgautis ir lankytojai su judėjimo negalia – įrengtos jiems pritaikytos persirengimo kabinos ir tualetai.