IŠVIEN SU UKRAINA

Nesustojame remti Ukrainos kovą už visos Europos laisvę. Pernai įvairiais būdais teikėme paramą: nuo sklandesnės karo pabėgėlių integracijos sostinėje užtikrinimo iki veiksmų, padėsiančių atstatyti sugriautus Ukrainos miestus.

Tai rodo visų mūsų ryžtą ir primena, kad negalime sustoti, susitaikyti, priprasti.

700 TŪKST. EUR „UNBROKEN UKRAINE“ INICIATYVAI

„UNBROKEN Ukraine“ iniciatyvai, suteikiančiai reabilitacijos paslaugas karui paveiktiems asmenims, skyrėme net 700 tūkst. Eur, o „Vilniaus vandenys“ į nuniokotą Mikolajevo regioną nusiuntė būtinųjų detalių siuntą vandentiekio ir nuotekų infrastruktūrai atkurti.

NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu su visa sostine taip pat dar kartą išreiškėme solidarumą: mėlyna ir geltona spalvomis nušvito tiltai, fontanai, pasitelkę gėlių kompozicijas Neries pakrantę išdidžiai padabinome Ukrainos šūkiu, o vėliavomis ir kita simbolika pasipuošė daugiabučiai bei autobusai.

NATO Viršūnių susitikimas buvo puiki proga atkreipti žurnalistų ir lyderių dėmesį į Ukrainą – virš 100 tūkst. publikacijų visame pasaulyje paminėtas Vilnius.

UKRAINIEČIAMS ATVIRA ŠVIETIMO SISTEMA

  • Virš 3 tūkst. – tiek ukrainiečių vaikų pernai lankė Vilniaus švietimo įstaigas.
  • Mokyklinukams sudaryti individualūs ugdymo planai, teikiama tikslinga pagalba lietuvių kalbai mokytis.
  • Tęsiami 2022 m. pradėti lietuvių kalbos mokymai suaugusiems karo pabėgėliams.

LENGVESNEI INTEGRACIJAI

Išskirtinai ukrainiečiams kurta mentorystės programa „BeFriend Vilnius“, padedanti prieglobsčio prašytojams greičiau integruotis į miesto gyvenimą, 2023 m. tapo prieinama visiems užsieniečiams.

Siekdami palankesnių sąlygų nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių integracijai, jiems teikėme įvairias psichikos sveikatos stiprinimo, smurto, prekybos žmonėmis prevencijos veiklas, tėvystės įgūdžių ugdymo paslaugas, o bendradarbiaudami su kitomis institucijomis didinome įdarbinimo ir kalbų mokymosi galimybes. Minėtas paslaugas gavo daugiau nei 1 tūkst. ukrainiečių!